Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původ punku

22. 4. 2008

  Pokud jde punk nebo punk(rock) není to úplně šálek mého čaje, abych tak řekla. A když už, tak punkrock, ten docela můžu. O něčem ale také vypovídá fakt, že slovo punk v angličtině znamená nesmysl, výtržník, a toto označení se používalo pro nekvalitní hudbu. Tím pochopitelně nechci říct že by byl punk špatným stylem, to ne, jsou milionkrát horší.

  Docela mě zaujalo, že část názorů, m'ody a stylu oblékání pro punk pocházela od členů subkultury skinheads - ale pozor, ve svých raných kořenech nebyla rasisticky orientovaná!

  Punk (jak hudba tak i životní styl) vznikal postupně, ale vesměs bývá počátkem označován rok 1976 Anglie. Punkeři se stavěli proti  společnosti, kritizovali hlavně přetvářku a ''lov na peníze''.  Avšak za čas se hnutím začaly šířit drogy, což už tak chvályhodné není, stejně jako heslo punku - No Future (což mi připadá hodně pošahaný).

  Jiní vyznavači punku taky tvrdí, že základem punku je provokace. Nicméně v dnešní době lze u některých punkerů kromě ideálů anarchistického rázu nalézt dokonce i takové vize, jako ochrana životního prostředí, boje za práva zvířat nebo utlačovaných menšin, apod. díky čemuž si jistě zaslouží naše sympatie.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář