Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod do rubriky o malých i velkých kvádrech se spoustou stránek

28. 4. 2008

  Ráda čtu. Sice to nijak nesouvisí s hudbou, ale považuju knížky za tak důležitou součást mé osobnosti, že si netroufám je vynechat. Hodlám tu sepsat takový malý nenápadný seznam literatury, která mě nějakým způsobem zaujala, pobavila, rozbrečela nebo vůbec vyvolala jakoukoliv výraznou reakci (např. jásavá radost, znechucení či trvalé následky v podobě psychických bloků).

  Možná to vydržím i dýl než první týden, což  je můj rekord v psaní ''hmotného'' čtenářského deníku.

  Knížky samy o sobě jsou vůbec dost kouzelná věc. Hodně (ale fakt hodně) poutavý příběh dokáže natolik vtáhnout do děje, že čtenář úplně opustí reálný svět a začne se vznášet někde ve vysněné oblasti  románových hrdinů a prožívá s nimi jejich osudy. Nelze se pak divit, že při pohledu na takového knihomola nás napadají slova jako ''utlumený'', ''zdrogovaný'', ''ulítly mu včelový'' , ''zasněný''  nebo ''mimo(ň)''. Člověk k nim asi musí být trochu shovívavý, vzhledem k tomu, že tito lidé téměř čekají, kdy zpoza rohu vyleze Athos, Oliver Twist a Frodo. Ne, teď už přeháním:). Někdo se prostě dokáže do knížky pořádně zakousnout a už nepustit, já to dobře znám. (Přirozeně teď ale mluvím o normálních nápaditých novelách, protože podobné pocity v nás pravděpodobně nevyvolá Encyklopedie pokojových rostlin, že). Kolikrát mi přijdou knižní hrdinové i o dost blíž než někteří lidé kolem. Snad to není první příznak šílenství..!

  Doufám, že i vy se zapojíte do mé snahy o zvýšení kulturní laťky těchto stránek a připíšete do komentářů vaše vlastní názory a tipy o knihách. Díky za pozornost!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář